20 aastat kogemust valdkonnas
500+ tehtud objekti
3000 ruutu paigaldatud vedelplasti
10 spetsialisti tööl

Rõdude, terrasside ja lodžade renoveerimine

Olukord rõdudel

Kortermajade rõdudel on tavaliselt probleemiks betoonpaneeli, piirete ja kinnituselementide lagunemine ning rõdu põranda ja seina liite veekindluse puudumine, kasutatud materjalide või konstruktsioonide eluea lõppemine.

Rõdude olukord kortermajas võib olla erinev. Põhjuseid on erinevaid, miks mõned rõdud on heas või mõned kohutavas olukorras. Varieerub eelnevate tööde ja kasutatud materjalide kvaliteet ning ilmastiku mõju rõdule selle paiknemise järgi võib olla erinev. Ülemise korruse rõdu on otsese vihma käes ja lagunemisprotsess on kiirem. Tavaliselt kiputakse ka renoveerimise välpa ületama ja oodatakse enne remonttöid viimase piirini või üle selle. Halba teeb ka jätkuvalt omaloominguline rõdude soojustamine ja ventilatsiooni puudumine. Rõdu on lahtine konstruktsioon, millele juurde peab olema tagatud välisõhu vaba juurdepääs.

Kui on otsustatud, et renoveerimistööd on vajalikud, siis enne töödega alustamist või konkreetsete hinnapakkumise koostamist peab korteriühistu tellima pädevalt ettevõttelt hoone välispiirete ekspertiisi. Pikaajalised kogemused hoone välispiirete renoveerimisprojektide koostamisel on ANMERI OÜ. Ekspertiis teeb kindlaks hoone hetke seisukorra ja parandamiseks vajalikud tööd, mille alusel saab koostada hinnapakkumise. Katuse Profid OÜ kodulehelt leiab meiepoolt kirjutatud artikli ekspertiisi vajalikkusest.

Rõdu betoonkonstruktsiooni renoveerimistööd

Kui konstruktsioon on olulise määral kahjustunud, siis on vajalik ja majanduslikult mõistlik uue konstruktsiooni ehitamine. Siin on võimalikeks lahendusteks betoon- ja metallkonstruktsioonid, mis on kinnitatud konsoolselt seina külge või lisaks välisnurkadest postidele toetatud.

Renoveerimise juures on esmaseks oluliseks ülesandeks betoonpiirete ohutu eemaldamine. Betoonpiirded on rasked ning võivad olla tugevalt amortiseerunud ning allakukkumise lähedal.

Betoonplaadi parandamisel tuleb jälgida, et lahtine betoon saaks eemaldatud ning selle alt välja tulnud armatuur puhastatud lahtisest roostest ja kaetud korrosioonikaitsega, et vältida selle edaspidist roostetamist. 

Peale eelnevaid töid tuleb remonditav pind katta nakkemördiga, et paigaldatavad süsteemsed remontsegud jääksid aluspinnale kinni.

 

Rõdu hüdroisolatsioon

Hüdroisolatsiooni paigalduse juures peab erilist tähelepanu pöörama aluspinna eelnevale puhtusele ja seina ning põranda liite veetihedusele. Betoonipiimast ja mustusest puhastatud pinnale on võimalik 100% nakkuvusega hüdroisolatsiooni paigaldada, puhastamata pinnale hüdroisolatsioon pidama ei jää ja koorub osaliselt või täielikult maha. Seina ja rõdu põranda nurgast ja ukse alt võib vesi jooksma hakata allolevasse korterisse. Selline liide peab olema kindlasti veetihe kasutades elastseid hüdroisolatsioone. Rõdu põranda võib katta elastse hüdroisolatsiooniga või mingi muu veekindla välitingimustesse mõeldud põrandakattega. 

Vedelplast rõdulahendus on tõestanud ennast pikajalise ja toimiva süsteemina kus lisaks veekindlatele kihtidele saab paigaldada pealmise dekoratiivse kihi. Valikus on sile värvitud, dekoratiivpuistega ja mustriga pind. Libeduse vähendamiseks kasutame pealmises kihis liivapuistet. Traditsiooniliselt saab katta sellised põrandad ka terrassi laudisega või plaatida.

Meiepoolt pakutavad vettpidavad lahendused rõdudele ja terrassidele

Rõdupiirded

Vanemate kortermajade rõdupiirded on enamasti betoonplaadid, mis on kinnitatud keevitusega kandva betoonkonstruktsiooni külge või paigaldatud teraskonstruktsioonile. Kinnituste olukorra teeb kindlaks ekspertiis aga siiski oleks soovitav vanad, rasked ning küsitava tugevusega piirded välja vahetada uute kergemate konstruktsioonide vastu. Tänapäevasteks moodsaks lahendusteks oleks näiteks alumiiniumkonstruktsioon, mille raam moodustab ühtse terviku alates esimesest korruse rõdust kuni viimase korruse rõduni.

Eesti kliima on tuuline ning üsna jahe, et rõdu leiaks mõistlikku kasutus aastaringselt. Alumiiniumkonstruktsioonile on võimalik paigaldada klaase, mis on avatavad ja teevad rõdul istumise mõnusamaks ja kasutusperioodi pikemaks ning aitavad kütteperioodil hoone soojapidavusele kaasa.

Korteriühistu või majaomaniku renoveerimise tegevusplaan

  • Tee kindlaks probleemi põhjus ja tegelik tööde maht, mis tagab pikaajalise lahenduse. Võib juhtuda selline olukord, kus rõdu või katuse remonttööde kvaliteetseks teostamiseks on vaja teha ka eelnevalt fassaaditöid või vastupidi. Pädevat ettevõttelt ekspertiisi tellimine aitab vältida hilisemaid lisatöid ja kalleid ümbertegemisi. 
  • Hinnapakkumiste küsimine tööde teostajatelt. Pakkumised koostatakse ekspertiisi alusel. Järelevalve palkamine enne lepingute sõlmimist ja tööde algust, kes oskab hinnata hinnapakkumiste töömahu võrdsust ning kasutatavate materjalide vastavust projektile ja muudele nõuetele, näiteks tuleohutusnõuded.
  • Ehitusettevõttega tööde teostamiseks lepingu sõlmimine. Lähtuda ettevõtte ajaloost, hinnapakkumise kvaliteedist ja tööde maksumusest.
  • Järelevalve palkamine kogu tööde vältel ja peale tööde lõppu. Hilisem pisteline tehtud tööde kontroll aitab leida vead enne suuremate kahjude teket.

Miks just katuseprofid valida vett takistama?

Meie eesmärk on olnud alati see, et saaksid meilt nii asjaliku nõu, kui ka lahenduse, mis päriselt ka vett peab. Kliki ja vaata, millele me rõhku pöörame.

Mõtleme päriselt kaasa

Kuulame kõigepealt ära probleemi, süveneme ja alles siis pakume välja, mis oleks parim lahendus antud olukorras.

Kõrge tööeetika

Pingutame selle nimel, et meiega oleks mõnus koostööd teha. Korrektne ja viisakas käitumine objektil ning enda järelt koristamine on meie jaoks elementaarne nagu noa ja kahvliga söömine.

Näidislahendus

Põrasast kotis ei soovi keegi osta ega ka meie müüa. Võimaluse korral teeme näidislahenduse, et saaksid näha ja katsuda, milline näeb päriselt välja lõpptulemus.

Võta meiega ühendust või tule külla

Kui vajad nõu või abi meestelt, kes lihtsalt ei räägi vaid ka päriselt teevad, siis kirjuta või helista meile.Võta meiega ühendust
NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS 

Veebileht katuseprofid.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

Mis on küpsis?
Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:


Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

Mis andmeid küpsistega kogutakse?
Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuulub emaili aadress ja pöördumise sisu. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 

Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 

Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 

Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
 
Kontaktinfo ja lisateabe saamine
Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Hillar Peets, asukohaga Harjumaa, Tallinn linn, Kadaka tee 42n, 12915Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 53976660 või e-posti aadressil info@katuseprofid.ee 

Kolmandate osapoole kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt.