fbpx
20 aastat kogemust valdkonnas
500+ tehtud objekti
3000 ruutu paigaldatud vedelplasti
10 spetsialisti tööl

Katuse ehitusekspertiisi olulisus

Katuse ehitusekspertiis

Selle artikli kirjutamise idee tekkis vajadusest selgitada katuse ehitusekspertiisi tähtsust enne, kui võetakse ette suuremahuline katuse renoveerimine või remont. Korteriühistu juhatusel tuleb selgitada ühistu liikmetele, milleks on vajalik ekspertiisi jaoks raha kulutada, kui näiliselt saaks selle pealt ju kokku hoida. Püüan siin mõned argumendid välja tuua, et milleks võiks katuse ekspertiis vajalik olla.

Eksperdi valik

Enne, kui alustada hinnapakkumiste küsimist või mis veelgi hullem, tööde teostamist, on oluline välja selgitada esinevate probleemide põhjused ja sellest tulenevad tööde mahud. Ekspertiisi tegijaks tuleks valida ettevõte, kes omab eelkõige kogemust ja vastavaid litsentse ning pädevust huvipakkuvate konstruktsioonide alal. Näiteks lamekatuste puhul oleks mõistlik valida selline ekspert, kellel on olemas kogemus selliste katuste probleemidest. Lamekatuste puhul peaks kindlasti arvesse võtma ka maja fassaadi. Katus ja fassaad moodustavad ühtse terviku ja fassaadi probleemid võivad avalduda katusekonstruktsioonis ning vastupidi, katuse probleemid fassaadis.

Mida ekspert teeb?

Vajalik oleks eelnev katusekonstruktsiooni avamine ning vajadusel soojusmõõdistamine, et kontrollida, kas katuse soojustus on piisav või kas maja ehitamisel tehtud töö on olnud kvaliteetne. Kui talvel tekivad jääpurikad või lamekatusel on jää, mille all on vesi, siis võib kindlalt öelda, probleem on soojustuses. Soojusmõõtmine aitab leida soojalekete asukohad ning ütleb, kas on vaja kogu katuse ulatuses soojustusega midagi ette võtta või piisab ainult pistelistest parandustest. Kindlaks on vaja ka teha katusekonstruktsioon ja selle olukord ja vajalikud parandustööd. Vee läbijooksud võivad olla seda kahjustanud. Sageli on avamine vajalik ka selleks, et selgitada välja olemasoleva katusekonstruktsiooni ülesehitus, kasutatud materjalid ning kihtide paksused. Katuse avamisi võidakse teha mitmest kohast, sest üks punkt ei pruugi anda täielikku pilti. Avamiste tulemus näitab, kas katus vastab nõuetele ja normidele ning paneb aluse järgnevate renoveerimistööde valikule.

Ekspert koostab kogutud info põhjal remondikava vajalikest töödest koos joonistega ning annab soovitusi. Kokkuvõtlikult öeldes annab ekspertiis vastuse küsimustele kas, kus ja kui palju. Tellija on nüüd informeeritud vajalike tööde mahust ning samuti on võimalik lahterdada tööd “kohe”, “homme” ja “ülehomme”, vastavalt rahalistele võimalustele. Lisaks on võrreldavad saadud hinnapakkumised vajalikele töödele, sest lähteandmed on nüüd samad ja eemaldatud segadust tekitav olukord, kus igal ehitajal on oma idee ja arvamus, mida kõike katusel tegema peaks.

Mis sellest kasu on?

Katuse ehitusekspertiisi tegemine annab tellijale ja töövõtjale arusaadava pildi olukorrast ning kulude suurusest, mis aitab leida õiged renoveerimise lahendusi ja vähendada tööde käigus ettetulevaid lisakulusid, millega tellija ei ole arvestanud ja mida töö tegijal ei olnud võimalik ette näha.

Miks valida katuseprofid?

Meie eesmärk on alati anda nii asjaliku nõu kui ka pakkuda lahendust, mis päriselt vett peab. Kliki ja vaata, millele me rõhku paneme.

Mõtleme kaasa

Kuulame ära probleemi ja pakume välja individuaalse lahenduse antud olukorrale.

Kõrge tööeetika

Pingutame selle nimel, et meiega oleks meeldiv koostööd teha. Korrektne ja viisakas käitumine objektil ning enda järelt koristamine on meie jaoks sama elementaarne kui noa ja kahvliga söömine.

Näidislahendus

Põrsast kotis ei soovi keegi osta ega ka meie müüa. Võimaluse korral teeme näidislahenduse, et saaksid näha ja katsuda, milline on lõpptulemus.

Võta meiega ühendust või tule külla

Kui vajad nõu või abi meestelt, kes lihtsalt ei räägi vaid ka päriselt teevad, siis kirjuta või helista meile.  Võta meiega ühendust
  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS 

  Veebileht katuseprofid.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:


  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuulub emaili aadress ja pöördumise sisu. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 

  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 

  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 

  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   
  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Hillar Peets, asukohaga Harjumaa, Tallinn linn, Kadaka tee 42n, 12915Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 53976660 või e-posti aadressil info@katuseprofid.ee 

  Kolmandate osapoole kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt.