fbpx
20 aastat kogemust valdkonnas
500+ tehtud objekti
3000 ruutu paigaldatud vedelplasti
10 spetsialisti tööl

Päikesepaneelid katusel ja veekindlus

Päikesepaneele on igasuguse kuju ja suurusega ja sobivad kõikvõimalikele objektidele – isegi lamekatusele. Samuti on olemas nende kinnitusi, nii omaloomingulisi kui ka inseneride poolt väljatöötatud süsteemlahendusi.

Päikesepaneelide kinnitusviisid katusel ja kinnitite veekindlaks tegemine

Päikesepaneele kinnitatakse katusele kolmel erineval viisil:

 1. Katusekatte külge kinnitatud. Kaldkatused, valtsplekk
 2. Katusekonstruktsiooni külge kinnitatud. Kaldkatused, lamekatused
 3. Ballastiga katuse pinnal. Lamekatused

Katusekatte külge kinnitamine – siin saab ära kasutada valtspleki valtse. Selline lahendus ei lõhu katusekatet ja katuse veekindlus säilib endisel kujul.

Paneelide kinnitamine katusekonstruktsiooni külge – see hõlmab katuse ja katusekatte avamist ja kronsteinide kinnitamist tugeva konstruktsiooni külge, et kinnitusraam püsiks stabiilne. Siin tuleb aga olla eriti ettevaatlik, et katus saaks uuesti veekindlaks. Soovitame kindlasti paneelide paigalduse protsessi kaasata mõne pädeva katustega tegeleva ettevõtte, kellel on kogemusi katuse läbiikude veekindlaks tegemisel. Lisatud tugijalad võivad olla oma kujult üsna väikese läbimõõdu ja erineva kujuga. Selliste detailide veekindlaks tegemine vajab erimaterjale ja ka oskusi, et katus saaks pikaajaliselt veekindel.

Raskuste ehk ballasti lisamine – alternatiivlahenduseks lamekatusel on paneelide konstruktsioonile betoonballastidega kaalu lisamine, et muuta paneelid palju tuulekindlamaks. Laske aga ehitusinseneril kontrollida, kas teie katus suudab selle lisaraskuse vastu võtta. Võib olla vajalik katusesoojustuse väljavahetamine suurema survetugevusega soojustuse vastu või leida mingi lahendus, et saaks lisaraskuse jaotada ühtlasemalt toetuspinnale. Siin peab ka arvestama käiguteedega, mis on vajalikud regulaarse hoolduse teostamiseks.

Katuse hooldus, vihmavee äravool, katuse puhastamine

Päikesepaneelide paigaldamisel ja projekteerimisel tuleb arvestada katusekalde suundadega ja vihmaveelehtritega. Vihmavesi peab saama takistusteta ära voolata. Kui on oht, et katusele tekib palju sodi, siis tuleb tähelepanu pöörata ka võimalusele paneelide alt see sodi kätte saada.

Katusekatte toon, päikesekiirguse peegeldusindeks

Päikesepaneelide jaoks on kõige sobivam katus heledat värvi, näiteks valge või helesinine. Tumedamad värvid neelavad rohkem soojust, mis võib vähendada päikesepaneelide efektiivsust. Lisaks peegeldavad heledamad värvid rohkem päikesevalgust, mis võib samuti aidata suurendada päikesepaneelide võimsust. Meie saame pakkuda katusekatte värvimist vedelplastvärviga RAL 9010, mille peedeldusindeks on 0,81.

Lisalugemist

Katuseekspert Alo Karu on kirjutanud pikema artikli päikesepaneelide paigaldamisest katustele ajakirjas Ehitaja. Artikkel on tasuline.

Miks valida katuseprofid?

Meie eesmärk on alati anda nii asjaliku nõu kui ka pakkuda lahendust, mis päriselt vett peab. Kliki ja vaata, millele me rõhku paneme.

Mõtleme kaasa

Kuulame ära probleemi ja pakume välja individuaalse lahenduse antud olukorrale.

Kõrge tööeetika

Pingutame selle nimel, et meiega oleks meeldiv koostööd teha. Korrektne ja viisakas käitumine objektil ning enda järelt koristamine on meie jaoks sama elementaarne kui noa ja kahvliga söömine.

Näidislahendus

Põrsast kotis ei soovi keegi osta ega ka meie müüa. Võimaluse korral teeme näidislahenduse, et saaksid näha ja katsuda, milline on lõpptulemus.

Võta meiega ühendust või tule külla

Kui vajad nõu või abi meestelt, kes lihtsalt ei räägi vaid ka päriselt teevad, siis kirjuta või helista meile.  Võta meiega ühendust
  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS 

  Veebileht katuseprofid.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:


  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuulub emaili aadress ja pöördumise sisu. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 

  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 

  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 

  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   
  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Hillar Peets, asukohaga Harjumaa, Tallinn linn, Kadaka tee 42n, 12915Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 53976660 või e-posti aadressil info@katuseprofid.ee 

  Kolmandate osapoole kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt.