15 aastat kogemust valdkonnas
500+ tehtud objekti
2433 ruutu paigaldatud vedelplasti
8 spetsialisti tööl

Vedelplastist

Traditsiooniliselt on rõdude, terrasside ja katuste hüdroisolatsiooniks kasutatud bituumenrullmaterjale ja PVC rullmaterjale. Seda on tehtud pealmise lõppviimistluskihina ja bituumenit lisaks pööratud katuse hüdroisolatsioonina. Pööratud katuse puhul jääb vettpidav hüdroisolatsioon katuse konstruktsiooni peale, millele paigaldatakse vettjuhtiv drenaažikiht, soojustus ning kõige peale valatakse betoon või paigaldatakse sillutiskivid.

traditsiooniline pvc katus

Meie oleme viimasel 6 aasta jooksul hakanud kasutama terrasside ja katuste hüdroisolatsiooniks ja pealmiseks viimistlus ehk dekoratiivkihiks vedelplastmaterjale. Peamiselt sellepärast, et sellised materjalid on tõestanud, kui töökindla ja kestva materjalina.

Vedelplast – mis see siis on?

Vedelplastmaterjale kutsutakse reaksioonaineteks, mis kõvenevad mingi ainega reageerides. Ühekomponentsed vedelplastid, nagu polüuretaan, reageerivad õhuniiskusega. Kahekomponentsed vedelplastid reageerivad lisatud aktivaatoriga, näiteks PMMA, POLÜUREA, EPOKSIID

Aluspinna materjale on väga palju, millega on võimalik nake saavutada. Sobivad hästi betoon, tasandussegud, asfalt, erinevad metallid, puit, veekindel vineer, erinevad plastikud, klaas. Vedelplast moodustub ühtlase, ilma liitekohtadeta, püsivalt veekindla kihi.

Sellist materjali on hea kasutada erineva kuju ja otstarbega hoonete hüdroisolatsiooniks. Ehituses kasutatakse peamiselt vundamendi, põranda, terrassi, rõdu ja katuse hüdroisolatsiooni ja dekoratiivkattena.

Pealmise pinnakatte saab toonida või disainida erinevaid kujundeid ning kasutada looduslikku kivi.

vedelplastiga renoveeritud rodu

Mis on vedelplasti eelis?

Vedelplastlahendustel on palju eeliseid tavapäraste hüdroisolatsioonilahenduste puhul ja seda nii uutel ehitustel, kui ka renoveeritavatel pindadel.

Kõige suurem eelis tuleb esile liidete osas, mis on kõige nõrgemad kohad katustel ja rõdudel. Kuna materjal on vedelal kujul paigaldatav, siis on võimalik vettpidavaks saada erikujulisi pindasid, näiteks kumerad ja kaarjad pinnad. Lisaks ei kasutata paigaldamisel lahtist tuld nagu seda tehakse bituumenrullmaterjalide puhul. See annab lisaeelise tuleohtlike materjalide läheduses töötamisel.

vedelplastiga tehtud rodu

Lahendustele saame me anda erineva pikkusega garantiisid, 10-15-25 aastat. Garantii pikkus oleneb, kas on kasutatud tugevduskangast, hüdroisolatsiooni paksusest, aluspinna tugevusest, lisakihtide arvust ning lõppviimistlusest. Töödele anname üldjuhul 5 aastase garantii. Remontöödele tavaliselt garantii ei laiene, kuna ei saa alati garanteerida, et oleme vea 100% tuvastanud ja peale meid enam probleeme ei teki.

Vedelplastmaterjale on võimalik kasutada renoveerimistöödel ja uute hoonete ehitamisel, sest ta nakkub (kas krundiga või ilma) erinevate alusmaterjalidega, näiteks betoon, kivi, puit, plastik, klaas, bituumen, metall. Kui on kahtlus pinna nakkuvusega, siis on vajalik ennem tööde alustamist teha materjalidevaheline nakkekatse.

Kõik kihid jätavad ühtlase ja ilma vuukideta kattekihi ning on aluspinna küljes 100% nakkuvusega. Juhul kui peaks mingil põhjusel tekkima auk läbi kattematerjali, siis ei saa vesi hüdroisolasiooni all laiali joosta, kuna augu kõrvalt on hüdroisolatsioon aluspinna küljes jätkuvalt kinni. Sellest tulenevalt on ka oluliselt lihtsam läbijooksukohtasid avastada ennem kui suurem kahju on tekkinud.

Kuidas ja mis järjekorras töid vedelplastiga tehakse?

Vedelplastiga töötamisel näeb tööde käik välja järgmine:

 • aluspind puhastatakse lahtistest osades ning lihvitakse.Oluline on eemaldada kõik naket kahjustav mustus. Näiteks õlid ja värvid
 • kogu pind krunditakse
 • tehakse liidetele hüdroisolatsioon koos tugevduskangaga. Seina ja põranda liide, toru läbiviigud, piirde jalad, vihmaveelehtrite ümbrus jne.
 • kogu põrandapind kaetakse hüdroisolatsiooniga (vajadusel koos tugevduskangaga)
 • hüdroisolatsiooni peale valatakse 2-3mm paksune tasanduskiht, mis tasandab tugevduskanga ülekatetest tulenevad randid ja muud ebatasasused. Lisaks jaotab see kiht pinnale mõjuvad koormused.
 • tasanduskihile tehakse dekoratiivkiht. Toonitav, lisaks helbed, dekoratiivkivi ja liiv. See kiht on ka parema kulumiskindlusega ning on lisakaitseks alumistele kihtidele.

Milliseid vedelplastmaterjale kasutatakse

 • Polüuretaan ühekomponentne (PUR-1K)
  * Kivinemine toimub õhu- ja pinnaniiskuse toimel jättes kumja vettpidava kihi, mingeid lisaaineid juurde ei pea lisama
  * Kõndimiskindel peale 12 – 24h, Lõplik kivinemine 7 päeva
  * Hüdroisolatsioonina paigaldatakse üldjuhul koos tugevduskangaga, seda just liidetes ning seal kus on pragude tekkeoht.
 • Polüuretaan ühekomponentne, vee baasil (PUD-1K)
  * keskonnasõbralikum
  * kallim
  * Kõndimiskindel peale 12 – 24h, Lõplik kivinemine 10 päeva
  * Hüdroisolatsioonina paigaldatakse üldjuhul koos tugevduskangaga, seda just liidetes ning seal kus on pragude tekkeoht.
 • Polüuretaan kahekomponentne (PUR-2K)
  * Kivinemine toimub kõvendi segamisel põhiaine sisse jättes kumja vettpidava kihi
  * Kõndimiskindel peale 12 – 24h, Lõplik kivinemine 7 päeva
  * Hüdroisolatsioonina paigaldatakse üldjuhul koos tugevduskangaga, seda just liidetes ning seal kus on pragude tekkeoht.
 • PMMA (Polümetüülmetakrülaat)
  * Lihtsamalt saab seda materjali nimetada akrüüliks, mida näiteks kasutatakse auto, nutitelefoni, akvaariumi ja prilliklaaside tootmises. Kõige tuntumaks pmma tooteks võib nimetada Pleksiklaasi. Materjal töötati välja 20saj. esimesel poolel aga katusele jõudis ta 70ndatel
  * Katuste-rõdudel kasutatav toode on kahe- või kolmekomponentne ja kiirkivinev. Aluspinna temperatuur võib olla kuni -5 kraadi C. Katalüsaatori lisamisel on paigaldusaeg 15-20 minutit, peale seda on materjal vihma- ja veekindel. Kivinemisaeg on maksimaalselt 1h, muutudes mehaanilsel tugevaks. Tänu sellel on tööde aeg lühem kui aeglaselt kivinevate materjalidega (polüuretaan ja epo)
  * Hüdroisolatsioonina paigaldatakse üldjuhul koos tugevduskangaga, seda just liidetes ning seal kus on pragude tekkeoht.
 • Polüurea
  * kahekomponentne masinaga pihustav hüdroisolatsioon, mis kivineb juba mõne sekundiga ning mille peal käia juba 1 minuti pärast
  * Paigaldatakse ilma tugevduskangata

Triflexit tutvustav video

Video Thumbnail

Miks just katuseprofid valida vett takistama?

Meie eesmärk on olnud alati see, et saaksid meilt nii asjaliku nõu, kui ka lahenduse, mis päriselt ka vett peab. Kliki ja vaata, millele me rõhku pöörame.

Mõtleme päriselt kaasa

Kuulame kõigepealt ära probleemi, süveneme ja alles siis pakume välja, mis oleks parim lahendus antud olukorras.

Kõrge tööeetika

Pingutame selle nimel, et meiega oleks mõnus koostööd teha. Korrektne ja viisakas käitumine objektil ning enda järelt koristamine on meie jaoks elementaarne nagu noa ja kahvliga söömine.

Näidislahendus

Põrasast kotis ei soovi keegi osta ega ka meie müüa. Võimaluse korral teeme näidislahenduse, et saaksid näha ja katsuda, milline näeb päriselt välja lõpptulemus.

Võta meiega ühendust või tule külla

Kui vajad nõu või abi meestelt, kes lihtsalt ei räägi vaid ka päriselt teevad, siis kirjuta või helista meile.Võta meiega ühendust