fbpx
20 aastat kogemust valdkonnas
500+ tehtud objekti
3000 ruutu paigaldatud vedelplasti
10 spetsialisti tööl

Referentsid

Teeme Katuseproffides oma tööd tõelise kire ja pühendumisega. Allpool leiad mõned meie poolt veekindlaks tehtud objektid.

Haapsalu linnuse käidava katuse renoveerimineHaapsalu

Haapsalu linnuse järjekordse katuseosa veekindluse parandamine vedelplastiga. Sellise projektiga tuleb hästi esile vedelplasti eelised ja ainusobivus keeruliste ja ebastandardsete liidete ning pindade veekindlaks tegemisel.

Eramu katuse katmine vedelplastigaHarjumaa

Eemaldasime eramu lamekatuselt olemasolevad bituumenrullmaterjali kihid. Asemele paigaldasime Triflex vedelplastist katuse hüdroisolatsiooni

Eramu parapeti katmine alumiiniumprofiiligaHarjumaa

Vahetasime välja eramu ōhukese parapetipleki välja 1,5mm paksuse Richard Brink alumiiniumprofiili vastu. Selline lahendus on stabiilne ja veekindel ning pikaealine.

Katuseterrasside renoveerimineKreutzwaldi tn. 3, Tallinn

PVC terrassid lekkisid klaaspiirete kinnitustest ja teistest liidetest ning aluskonstruktsioon oli märgunud. Renoveerimisel oli mõistlikuks lahenduseks kasutada Triflex ProDrain aluspinna tuulutusega katuseterrasside vedelplastsüsteemi.

Rooma-Katoliku kiriku koolVene tn. 16, Tallinn

Paigaldasime Tallinna vanalinnas asuvale Rooma-Katoliku kooli vaateakna betoonpõrandale Triflex BTS-P vedelplastsüsteemi.

Eramu rõdu katmine veekindla vedelplastigaKäo tn 3, Tallinn

Paigaldasime eramule uue Triflex BTS-P vedelplast rõdukatte koos dekoratiivkihiga

PERH Parkimismaja deformatsioonivuukJ. Sütiste tee 19, Tallinn

Ehitasime PERH-i parkimismajale Triflex JWS v2 deformatsioonivuugi, mis võtab vastu kuni 20mm liikumisi ning parandasime PMMA vedelplastiga ukse ees oleva kalde, mille katsime vedelplast hüdroisolatsiooni ja kulumiskindla kihiga.

Reovee puhastusjaama hüdroisolatsioonitööd

Reovee puhastusjaama seinte ja lagede katmine Triflex SmartTec armeeritud hüdroisolatsiooniga, et hoonet kaitsta korrosiooni ja niiskuse eest.

Parkla tugipostide kaitsmine korrosiooni eestHerne 23, Tallinn

Parkla betoon tugipostide kaitsmine korrosiooni eest. Eemaldasime tugipostidelt betoonipiima, kruntisime ja katsime tugipostid Triflex ProDetail armeeritud PMMA vedelplastiga ca 1m kõrguselt. Lisaks ehitasime posti ümber kalded Triflex Repro PMMA mördiga, et vett juhtida postist eemale.

Katuse aknaliitedPirita tee 26f, Tallinn

Pirita tee 26f kortermajal tihendasime koridori valgusaknad Triflex SmartTec armeeritud vedelplastiga, mis olid aastaid lekkinud

Terrassi remonttööd Triflex BTS-P süsteemigaRaekoja plats 12, Tallinn

Renoveerisime muinsuskaitse all oleva hoone terrassi Raekoja plats 12, millelt eemaldasime vanad kahhelplaadid ning puhastati aluspinna. Tööde käigus ehitasime uued kalded ja katsime terrassi Triflex vedelplast armeeritud süsteemiga BTS-P.

Haapsalu linnuse sissepääsu katuse parandustöödHaapsalu

Linnuse sissepääsu katus lekkis ning muuseum otsis kedagi, kes suudaks üsnagi keerulise katuse vettpidavaks teha. Oma kogemuste põhjal leidsime hea lahenduse, mis sisaldas katuse märgunud soojustuse ja mädanenud puitosade asendamist ning SBS katusekatte asemel vedelplast hüdroisolatsiooni paigaldamist.

Tatari tänava terrassi liidete tihendamineTatari tänav 25, Tallinn

Kortermaja terrassid said uue PVC katte aga kõik 200 meetrit seina ja akna ülespöörded ning liited tegime veekindlaks PMMA vedelplastiga. Vedelplasti eeliseks on kogu aluspinnaga nakkumine ja võimalus paigaldada keerukatesse kohtadesse.

Tatari tänava hoone valtspleki tihendamineTatari tänav 7, Tallinn

Katusekalle on hoonel üsna madal ja valtaspleki liited hakkavad vihmavett või kõige tõenäolisemalt lume sulamisega vett läbi laskma. Puhastasime, lihvisime ja kruntisime eelnevalt aluspinna ja tegime armeeritud vedelplastiga kõik sellised liited veekindlaks Triflex SmartTec PU vedelplastiga.

Seedermänni tee terrassi renoveerimineSeedermänni tee, Laiaküla, Viimsi vald

Eramu terrassi bituumenrullmaterjal lekkis kõikvõimalikest kohtadest, nii akna liidetest, trapist kui ka metallpiirde kinnitustest. Peale vana katte eemaldamist katsime kogu terrassi Triflex vedelplastsüsteemiga ja asendasime plasttrapi roostevaba trapiga. Terrass sai vee- ja kulumiskindel ning nägusa välimuse.

Käina Spordikeskuse basseinKäina, Hiiumaa

Spordikeskuse bassein oli algselt plaaditud ja hiljem saanud PVC katte selle peale. Meie ülesandeks oli kõik eelnev ja lekkiv eemaldada ning paigaldada uus kloori- ja veekindel polüuretaankate. Eeltööd olid mahukad aga vajalikud, et saaks garantiiga pikaealine tulemus.

Püssi alajaama katuse läbiviikude tihendamineLüganuse, Ida-Virumaa

Alajaama katusel olevaid läbiviike püüti parandada käepäraste vahenditega. Selline teguviis head tulemust ei andnud. Meie pakkusime pikemaealist lahendus, mis koosnes kvaliteetsest Triflex vedelplastist ja läbiviikude taha vastukallete ehitamisest. Selline süsteem ei luba veel läbi tungida ega läbiviigu taha seisma jääda.

Välibasseini katmine polüureagaSutu, Saaremaa

Betoonist välibassein lekkis mitmest kohast ja puudus hüdroisolatsioon ning oli välimuselt kulunud olekuga. Puhastasime aluspinna vanast värvist ning parandasime spetsiaalsegudega betooni. Uue ja veekindla tulemuse ning värske ilme andis kuumpritsitav polüurea pinnakate.

Andrekse tee vihmaveerenni remontAndrekse tee, Pirita

Veelekked tuppa üsnagi uues eramus tekitasid omanikule peavalu. Katusesisesed vihmaveerennid olid PVC kattega ja ebapädevalt paigaldatud. Parandasime olukorra vormistades roostevaba terasega vihmaveerennid, mille tihendasime PMMA vedelplastiga. Tulemuseks sai tugev ja ilma liideteta veekindel vihmaveerenn.

Roosna-Alliku lasteaia Hellik basseinRoosna-Alliku

Lasteaia bassein oli kulunud välimusega ning vajas tänapäevaste veekindlate materjalidega uuendamist. Eemaldasime vanad basseiniplaadid, lihvisime ja parandasime aluspinna ning katsime basseinidele mõeldud polüuretaanist hüdroisolatsiooniga.

Kruiisiterminali deformatsioonivuugi tihendamineTallinna Sadam

Tallinna Sadama kruiisipromenaadil asuval terminalil tekkis deformatsioonivuugi veeleke. Halvasti ligipääsetavas kohas paikneva vuugi probleem sai lahendatud polüuretaan vedelplastiga, mille katsime pealt roostevaba kaitseplekiga.

Värviline terrass Triflex vedelplastsüsteemigaPirita-Kose

Seekord tuli kliendi soovil värviline terrass Triflex vedelplastsüsteemiga. Kuid algselt oli probleem traditsiooniline - mosaiikne terrassipind lasi sadevett läbi, mis sattus hoonesse ja rikkus siseviimistluse.

Veho Eesti Laagri autokeskusJälgimäe tee 1, Tänassilma, Tallinn

Veho Eesti Laagri katuse parapeti liidete tihendamine Triflex vedelplastiga.

Trepi renoveerimine vedelplastiga

Trepi renoveerimine Triflex TSS vedelplastlahendusega.

Thermory termotöödeldud terrassSaue

Eramaja betoonkonstruktsiooniga rõdu PMMA vedelplastiga veekindlaks tegemine ja katmine Thermory termotöödeldud terrassilaudisega. Laudise väliserva otsad peitsime alumiiniumprofiiliga

Kortermaja vundamendi hüdroisolatsioon (Tellija: korteriühistu)L. Koidula tn 10

Vana paekivi vundament oli ilma hüdroisolatsioonita. Täitsime vundamendi kivide vahelised tühemikud täiteseguga, mille tulemusena saime siledama aluspinna kuhu on võimalik hüdroisolatsioon paigaldada. Kasutasime Triflex SmarTec polüuretaan hüdroisolatsiooni

Terrass (Tellija: eraklient)Maarjamäe 8, Tallinn

Tööde käigus eemaldati vanad katusekihid ja paigaldati kolmekihiline bituumenrullmaterjal ja uus XPS soojusisolatsiooniplaat ning dreenivkiht, mille peale valati betoonikiht ja paigaldati uued graniitkivid. Liited tihendati PMMA vedelplastiga.

Fahle maja vihmaveerenni tihendamine (Tellija: Katuseabi OÜ)Tartu mnt 80

Katuse sisse süvendina ehitatud vihmaveerenni tihendamine vedelplastiga. Remondiks raskesti ligipääsetav renni põhi oli vaja veekindlaks saada. Ainuvõimalikuks lahenduseks oli vedelplast, mida saab vedelas olekus aluspinna peale rullida. Külmapaigaldatav ja tuleohutu, sest lahtist tuld ei ole vaja kasutada

Tallinna Botaanikaaed (Tellija: Katusefirma OÜ)

Katuseakna tihendamine vedelplastiga. Ülespöörded teostati ümmargustele katuseaknatele ja tihendati sadeveerenn koos seina ning katuse liidetega. Tulemuseks saime pikaealise lahenduse, mis jäi elastne ja vuugivaba. Materjal on vedelana ideaalne materjal kumeratele pindadele, sest võtab aluspinnaga sama kuju ja nakkub täielikult

Niguliste kiriku valtsplekk katuse remonttööd (Tellija: SA Eesti Kunstimuuseum)Niguliste 3, Tallinn

Probleemiks oli katuse läbijooksud erinevatest kohtadest. Parandasime valtsplekk katuse PMMA vedelplastiga. Tööde käigus katsime kiriku torni vasest katuse ja liited osaliselt PMMA vedelplastiga. Tehtud pinnale andsime esialgsele sarnase vasest tooni, mis on muinsuskaitse ja visuaalsest seisukohast olulise tähtsusega

Eramaja vedelplastkatus (Tellija: eraklient)

Eemaldasime vana ja vett läbilaskva SBS bituumenrullmaterjalist katuse ja ehitasime uued puidust kalded ja tuulutuse ning paigaldasime lamekatuse hüdroisolatsiooni vedelplastiga ja servaplekid koos uue vihmaveesüsteemiga. Kuna hoone on kasutuses, siis oli mõistlik tööde ajaks teha ajutine katus, mis kataks kogu maja.

Vihula Mõisa terrass (Tellija: Restor AS)Vihula mõis, Vihula

Vihula mõisa terrass lasi vett läbi, mis oli rikkunud ka fassaadi. Eemaldasime olemasolevad betoonplaadid ning tegime uue veekindla katte Triflex vedelplastiga. Pealmiseks dekoratiivseks kihiks paigaldasime toonitud peenpuiste, mis on kujundatud plaaditud pinnana.

Klaaskatuse tihendamine (Tellija: Karl Bilder OÜ)Kadaka tee 32, Tallinn

Klaaskatuse liidete tihendamine PMMA vedelplastiga.

Vanalinna valtsplekk katuse liited (Tellija: Pikk tn 35 korteriühistu)

Valtsplekk katuse parandamine ilma suurema tööta. Valtspleki liidete ja korstna läbiviigu tihendamine tehti PMMA vedelplastiga. Katusepleki väljavahetamine praeguses olukorras ei olnud mõistlik ja sai suuremad tööd edasi lükata. Tehtud pinnale andsime esialgsele sarnase punase tooni, et remonditud kohad vähem välja paistaksid.

Balti Jaama Turg (Tellija: Mapri Ehitus AS)Kopli 1, Tallinn

Tööde käigus eemaldasime rennist vana materjali ning paigaldasime uue vedelplast hüdroisolatsiooni Triflex SmartTec koos tugikangaga.

Rõdude katmine vedelplastiga (Tellija: Hausers Ehitus OÜ)Kraavi 36, Tallinn

Eemaldati vana bituumen ja pehkinud vineer. Rõdude remontimisel tehti uued kalded ja paigaldati veekindel vineer. Töid teostati kahes erinevas variandis. 1. variandina paigaldati PMMA vedelplast hüdroisolatsioon koos värvkattega. 2. variandina paigaldati rõdu põrandale SBS bituumenrullmaterjal ja liited teostati vedelplastiga

Akna ja seina liited Tobiase 7, 9, 11 ja Vilmsi 34, Tallinn (Tellija: Astlanda Ehitus OÜ)Tobise 7, Tallinn

Akna ja seina liidete tihendamine tugikanga ja PMMA vedelplastiga.

Terrassi remonttööd (Tellija: eraklient)Tatari 7, Tallinn

Tööde käigus eemaldati katuseterrassilt vana valtsplekk ja puitlaastplaat koos roovitusega ning paigaldati seinale ja põrandale uus kaasaegne ilmastikukindel PMMA vedelplastkate koos dekoratiivpuistega. Fassaadilt eemaldati laudis ja ehitati puuduolev tuulutus ning paigaldati tuuletõkkekangas. Samas tihendati valtsplekk-katus

Lamekatuse- ja vedelplastitööd Brüsselis (Tellija: Hausers Ehitus OÜ)

Lamekatusetööd EV alalise esinduse Euroopa Liidu juures, Brüsselis

Hüdroisolatsiooni paigaldus 8000m2 (2018)

Tallinna Lennujaama lennuradade vahel asetsevate betoonist drenaažikanalite katmine vedela hüdroisolatsiooniga. Drenaažikanalite jaoks ehitati lennuradade vahele R/B paneelidest tunnel. Töid sai teostada ainult öisel ajal, kui lennuliiklust ei toimunud

Puidust terrassi ehitus (2019, 100m2, tellija: eraklient)

Terrassi ehitustööde käigus eemaldati vana bituumenrullmaterjal, lihviti aluspind ning paigaldati uus kahekihiline bituumenrullmaterjal koos krundiga. Seina liidetel kasutati PMMA vedelplast hüdroisolatsiooni koos tugikangaga. Lisaks paigaldati uued ääreplekid ja vihmaveesüsteem. Katusekate kaeti termotöödeldud terrassilauga.

Rõdude renoveerimistööd (2019, 300m2, tellija: Kadaka tee 173 KÜ)Kadaka tee 173, Tallinn, Harjumaa

Mustamäe 5 korruselise kortermaja rõdud vajasid renoveerimist. Rõdudel tuli betoonplaatidelt lahtine osa eemaldada, vajadusel armatuur parandada ning teha korrosioonitõrje ja betooni parandus. Rõdu põranda ja välisservad katsime polüuretaan hüdroisolatsiooniga

Plekk-katuse remonttööd vedelplastiga (2019 august, Tellija: Pärnu mnt 102 KÜ)

Tööde käigus peatasime plekk-katusel sadevee läbijooksud.

Kortermaja terrassi remont (2018 sügis, 50m2, Tellija: Merirahu 4 KÜ)Merirahu 4, Tallinn

Tööde käigus eemaldatud vana SBS bituumenrullmaterjal, lihviti betoon ning terrassi põrand sai uue polüuretaan hüdroisolatsiooni ja toonitud kattevärvi. Samuti tihendati seina, akna ja põranda liited. Vedelplastiga kaetud põrand kannatab terrassimööbli kasutamist ning on samas liidete tihendamiseks elastne materjal

Liivalaia 40 kortermaja treppide uue vedelplastkatte paigaldus (2018 mai, 35m2, Tellija: Liivalaia 40 KÜ)Liivalaia 40, Tallinn

Tööde käigus eemaldati vana trepikate ja remonditi betoon aluspind ning paigaldati uus vedelplastkate.

Haven Kakumäe sadamahoone sadeveelehtrite tihendamine vedelplastiga 20tk (2019 juuni, Tellija: Maru Ehitus AS)Lesta 16, Tallinn

Tööde käigus eemaldati vana bituumenrullmaterjal ja tihendati PMMA vedelplast hüdroisolatsiooniga.

Katuse liited Lasnamäe 4 kortermaja, (2019 juuni, ca 200tk, Tellija: Mapri Ehitus AS)Lasnamäe 4, Tallinn

Tööde käigus eelmaldasime vana bituumenrullmaterjali läbiviikude ümbert ja paigaldasime vedelplast hüdroisolatsiooni koos tugikangaga.

Kortermaja rõdude remonttööd, Pärnu mnt 131bPärnu mnt 131b, Tallinn

Kortermaja rõdude parandustööde käigus tihendasime rõdude põranda ja seina ühenduskohad vedelplast hüdroisolatsiooniga

Laohoone PVC lamekatuse ehitus. (2018 veebruar, 3600m2, Tellija: Hausers Ehitus OÜ)Sinilille tee 6, Peetri küla, Rae vald

Tööde käigus paigaldasime katuseaknad, aurutõkkekile, kivivilla ja EPS kombinatsiooniga soojustuse ning PVC katusekatte. Soojustuse jagasime kivivillaga 800m2 suurusteks tuletõkketsoonideks. Katusele paigaldasime välimise Lindab sadeveeäravoolusüsteemi, mis varustati küttekaabliga.

Roosikrantsi rõdutööd vedelplastiga (2018 november, 25m2, Tellija: KÜ Roosikrantsi 17)Roosikrantsi 17, Tallinn

Rõdud olid aastatega juba amortiseerunud ning vajasid uuendamist. Põhiprobleemiks oli vee läbijooksud ning seisev vesi. Katsime rõdu pinnal oleva vihmaveerenni ning põranda PMMA vedelplastiga Triflex ProTerra, mille peale valasime 2-3mm paksuse PMMA tasanduskihi Triflex ProFloor, mis tugevdab ja annab suurema kulumiskindluse.

Võlvi 8 kortermaja rõdude renoveerimine (2018 juuni, 350m2, 72 rõdu, Tellija: Võlvi 8 KÜ)Võlvi 8, Tallinn

Kortermaja rõdude renoveerimine algas kõikidelt 72 rõdult välispiirete ja rõduklaaside eemaldamisega. Renoveerisime parandussegudega raudbetoonplaadid. Rõduplaadi alumine külg ja siledad seinad värvisime ilmastikukindla betoonivärviga. Põranda saime veekindlaks polüuretaan hüdroisolatsiooniga, mis vastas tuleohutusnõuetele.

Akna liidete tihendamine PMMA vedelplastiga (2018, 190m liiteid, Tellija: Embach Ehitus OÜ)Vabaõhumuuseumi tee 1

Vabaõhumuuseumi tee 1 kortermaja terrassi seina liited lasid vett läbi ning bituumenrullmaterjaliga seda pikaajaliselt kellelgi parandada ei õnnestunud ja kasutusele tuli võtta spetsiaalsed vedelplastmaterjalid, mis sellises olukorras annavad parima tulemuse. Liidete veetiheduse saavutamiseks kasutasime PMMA vedelplastmaterjale.

Noa Restorani lamekatusetööd (2014, Tellija: 1Partner Ehitus OÜ)Ranna 3, Viimsi

Tööde käigus paigaldasime bituumen aurutõkke, kivivilla ja EPS kombinatsiooniga soojustuse ning SBS katusekatte ja ääreplekid.

Võta meiega ühendust või tule külla

Kui vajad nõu või abi meestelt, kes lihtsalt ei räägi vaid ka päriselt teevad, siis kirjuta või helista meile.  Võta meiega ühendust
  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS 

  Veebileht katuseprofid.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:


  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuulub emaili aadress ja pöördumise sisu. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 

  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 

  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 

  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   
  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Hillar Peets, asukohaga Harjumaa, Tallinn linn, Kadaka tee 42n, 12915Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 53976660 või e-posti aadressil info@katuseprofid.ee 

  Kolmandate osapoole kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt.