15 aastat kogemust valdkonnas
500+ tehtud objekti
2433 ruutu paigaldatud vedelplasti
8 spetsialisti tööl

Ehitusekspertiisi olulisus

Selle artikli kirjutamise idee tekkis vajadusest selgitada ekspertiisi tähtsust enne, kui võetakse ette suuremahuline katuse renoveerimine või remont. Korteriühistu juhatusel tuleb selgitada ühistu liikmetele, milleks on vajalik ekspertiisi jaoks raha kulutada, kui näiliselt saaks selle pealt ju kokku hoida. Püüan siin mõned argumendid välja tuua, et milleks võiks katuse ekspertiisi vajalik olla.

Eksperdi valik

Enne, kui alustada hinnapakkumiste küsimist või mis veelgi hullem, tööde teostamist, on oluline välja selgitada esinevate probleemide põhjused ja sellest tulenevad tööde mahud. Ekspertiisi tegijaks tuleks valida ettevõte, kes omab eelkõige kogemust ja vastavaid litsentse ning pädevust huvipakkuvate konstruktsioonide alal. Näiteks lamekatuste puhul oleks mõistlik valida selline ekspert, kellel on olemas kogemus selliste katuste probleemidest. Lamekatuste puhul peaks kindlasti arvesse võtma ka maja fassaadi. Katus ja fassaad moodustavad ühtse terviku ja fassaadi probleemid võivad avalduda katusekonstruktsioonis ning vastupidi, katuse probleemid fassaadis.

Mida ekspert teeb? 

Vajalik oleks eelnev katusekonstruktsiooni avamine ning vajadusel soojusmõõdistamine, et kontrollida, kas katuse soojustus on piisav või kas maja ehitamisel tehtud töö on olnud kvaliteetne. Kui talvel tekivad jääpurikad või lamekatusel on jää, mille all on vesi, siis võib kindlalt öelda, probleem on soojustuses. Soojusmõõtmine aitab leida soojalekete asukohad ning ütleb, kas on vaja kogu katuse ulatuses soojustusega midagi ette võtta või piisab ainult pistelistest parandustest. Kindlaks on vaja ka teha katusekonstruktsioon ja selle olukord ja vajalikud parandustööd. Vee läbijooksud võivad olla seda kahjustanud. Sageli on avamine vajalik ka selleks, et selgitada välja olemasoleva katusekonstruktsiooni ülesehitus, kasutatud materjalid ning kihtide paksused. Katuse avamisi võidakse teha mitmest kohast, sest üks punkt ei pruugi anda täielikku pilti. Avamiste tulemus näitab, kas katus vastab nõuetele ja normidele ning paneb aluse järgnevate renoveerimistööde valikule.

Ekspert koostab kogutud info põhjal remondikava vajalikest töödest koos joonistega ning annab soovitusi. Kokkuvõtlikult öeldes annab ekspertiis vastuse küsimustele kas, kus ja kui palju. Tellija on nüüd informeeritud vajalike tööde mahust ning samuti on võimalik lahterdada tööd “kohe”, “homme” ja “ülehomme”, vastavalt rahalistele võimalustele. Lisaks on võrreldavad saadud hinnapakkumised vajalikele töödele, sest lähteandmed on nüüd samad ja eemaldatud segadust tekitav olukord, kus igal ehitajal on oma idee ja arvamus, mida kõike katusel tegema peaks.

Kasulikkus

Ekspertiisi tegemine annab tellijale ja töövõtjale arusaadava pildi olukorrast ning kulude suurusest ja aitab vähendada tööde käigus ettetulevaid lisakulusid, millega tellija ei ole arvestanud ja mida töö tegijal ei olnud võimalik ette näha.

Miks just katuseprofid valida vett takistama?

Meie eesmärk on olnud alati see, et saaksid meilt nii asjaliku nõu, kui ka lahenduse, mis päriselt ka vett peab. Kliki ja vaata, millele me rõhku pöörame.

Mõtleme päriselt kaasa

Kuulame kõigepealt ära probleemi, süveneme ja alles siis pakume välja, mis oleks parim lahendus antud olukorras.

Kõrge tööeetika

Pingutame selle nimel, et meiega oleks mõnus koostööd teha. Korrektne ja viisakas käitumine objektil ning enda järelt koristamine on meie jaoks elementaarne nagu noa ja kahvliga söömine.

Näidislahendus

Põrasast kotis ei soovi keegi osta ega ka meie müüa. Võimaluse korral teeme näidislahenduse, et saaksid näha ja katsuda, milline näeb päriselt välja lõpptulemus.

Võta meiega ühendust või tule külla

Kui vajad nõu või abi meestelt, kes lihtsalt ei räägi vaid ka päriselt teevad, siis kirjuta või helista meile.Võta meiega ühendust