fbpx
20 aastat kogemust valdkonnas
500+ tehtud objekti
3000 ruutu paigaldatud vedelplasti
10 spetsialisti tööl

Lamekatuste vedelplast katusekate

Vedelplast katusekate

Lamekatuse ehitamine ja katmine vedelplastiga.Vedelplast katusekate lamekatustele PVC katuse või SBS bituumenkatuse asemele. Vedelplast katusekate on ideaalne materjal lamekatuse hüdroisolatsiooniks, sest see moodustab kogu katuse ulatuses ühtlase homogeense ja ilma vuukideta veekindla kihi. Kõikidele katusel olevatele läbiviikudele tehtud vedelplastiga hüdroisolatsioonid sulanduvad katuse pinnal oleva hüdroisolatsiooniga omavahel kokku ilma liideteta massiks. Vihmaveele jääb alles ainus üks võimalus, liikuda katuselehtrisse.

Lamekatuse vettpidavaks saamine on üsna keerukas ülesanne, sest tegemist on lamedate pindadega, millel tahes tahtmatult tekivad veeseisukohad ja  liideta ja läbiviikude läbijooksud. Talvel mahasadanud lumi ja lörts hakkab sulamise ajal erinevatest liidetest läbi tungima, sest talvel on vee äravool katuselehtrisse takistatud. Selliste probleemide vältimiseks kasutame lamekatuse hüdroisolatsiooniks Triflex ProTect vedelplast katusekatet, mis annab oluliselt parema tulemuse, kui SBS katusekate või PVC katusekate.

Tagasi üles

Kombineeritud katuselahendus. PVC katusekate või SBS katusekate ja vedelplast

Terrassi põranda SBS katusekate ja vedelplast ülespöörded.Tavaliselt on lamekatusel katusekatteks mitmekihiline SBS katusekate või PVC katusekate. Nende materjalide eeliseks on odavus ja PVC katuse puhul ka paigalduskiirus. Sellised katusekatted on siiski paljude liidetega, mis on ja jäävad alati nõrkadeks kohtadeks. Meie arvates üheks hinna ja kvaliteedi parimaks katustekatte lahenduseks on kombineeritud süsteem. Katuse pinnaks on  kvaliteetne SBS katusekate või PVC katusekate ja kõik läbiviigud, ülespöörded ja detailid tihendatakse vedelplastmaterjale kasutades. Vedelplast nakkub erinevate aluspindadega 100% ja lahendus töötab aastakümneid.

Tagasi üles

Kasutuskohad:

 • Olemasoleva katusekatte peale. Selleks võib olla näiteks PVC katusekate, TPO, PIB, polüuretaan (PU), polüurea (PUA), EPDM, SBS katusekate, plekk
 • Soojad lamekatused. Soojustuseks on sobilik kõva PIR, EPS või XPS, mis on kaetud tsementplaadiga
 • Külmad lamekatused
 • Pööratud katused
 • Teiste pinnakatete alune hüdroisolatsioon. Plaadid, laudis jne
 • Betoonist tasanduskihi alune hüdroisolatsioon
 • Seisva veega ehitiste hüdroisolatsioon. Purskkaevud
 • Murukatuse hüdroisolatsioon

Tagasi üles

Peamised vedelplast katusekatte eelised

 • Paigaldamisel tuleohutu, sest materjal on külmpaigaldatav. Gaasipõletiga tehtavad katusetööd on tuleohtlikud, sest tule leek võib tööde käigus märkamatult avade ja pragude kaudu peidus olevad katuse- või seinakonstruktsiooni elemendid põlema panna
 • 100% ulatuses aluspinnaga nakkumine
 • Ei vaja serva kinnitusklambreid ega üleminekumuhve
 • Kasutuskohtade mitmekesisus. Saab kasutada praktiliselt kõikidel tahketel aluspindadel, olenemata selle kujust
 • Homogeenne ja ilma vuukideta veekindel kiht
 • Toonitav ning erinevate pinnastruktuuride ja kujundamise võimalused. Vaata toonide valikut

Tagasi üles

Katuse ohutus

Katusel liikumise ohutus peab olema iseenesest mõistetavalt tagatud. Katusele paigaldame katusepollarid, mille külge on ennast võimalik turvaköie abil hooldustööde ajal kinnitada. Täiendavalt mehaanilisele kinnitusele paigaldame hüdroisolatsiooni peale kareda struktuuriga ja erineva tooniga hooldusteid, et jalg ei libiseks ning märgistame katuse ohutsoonid. Materjalina kasutame Triflex Cryl SC 237 vedelplasti.

Tagasi üles

Süsteemi komponendid:

 1. Krunt (vajadusel).
 2. Hüdroisolatsioon koos tugevduskangaga.
 3. Toonitav pealiskate (vajadusel).

vedelplast triflex protect

Tagasi üles

Toonide valikud

Hüdroisolatsiooni toon on RAL7032. Pealmiseks kihiks paigaldame ühtlase ja sileda värvkatte. Värvkate on vajalik ainult siis, kui soovitakse hüdroisolatsiooni tooni muuta. Katuse pinnal kaiguteede märgistamisel ja karestamisel kasutataval vedelplastil Triflex Cyl SC 237 on 4 erinevat tooni.

Tagasi üles

Hooldus

Katuse vedelplastsüsteem on ülesehitatud võimalikult hooldusvabaks. Hea majapidamise huvides tuleks siiski katus puhastada paar korda aastas sinna tekkinud samblast ja lindude poolt tassitud esemetest. Igasugune sodi ja rämps võivad vihmaveerennid ja lehtrid ummistada ning lamekatusel üleujutuse tekitada.

 • Käsitsi harjaga pühkides
 • Survepesuga kuni 1500psi. Vee temperatuur ei tohi ületada 50°C
 • Kasutada tohib ainult lahustivaba, alkoholivaba ja söövitusvabu ning Triflexi poolt heakskiidetud pesuvahendeid või rasvaeemaldusvahendeid

Tagasi üles

Garantii

Vedelplastsüsteemide eluiga vastavalt ETA sertifikaadile on vähemalt 25 aastat. Täislahendustes anname oma töödele 10aastase garantii. Kokkuleppel teeme regulaarselt teostatud tööde kontrolli ja hooldust, mis pikendab garantii perioodi.

 • Süsteemi eluiga vähemalt 25 aastat
 • Uue katuse ehitusele on tööde garantii 10 aastat

Tagasi üles

Triflex ProTect süsteemi omadused:

 • Kasutatav vedelplastmaterjal on PMMA (polümetüül-metakrülaat).
 • Sobib paljudele aluspindadele. Vineer, keraamilised plaadid, asfalt, betoon, PVC katusekate, TPO, PIB, polüuretaan (PU), polüurea (PUA), EPDM, SBS bituumen katusekate, klaas, puit, plekk, roostevaba teras, erinevad metallid ja paljud teised.
 • Mehaaniliselt tugev ja kulumiskindel.
 • Juurekindel materjal. Vastavalt normile EN 13948 ja Saksa FLL meetodile.
 • Peab vastu õhus olevatele saasteainetele, mis vihmaga katusele sajavad.
 • Paigaldustemperatuur minimaalselt 0°C.
 • Kiirkivinev. Juba 1h peale tööde lõppu võib katusel liikuda.
 • Vuugivaba, mis välistab veel võimaluse liitest läbi tungida.
 • Hüdroisolatsioon paigaldatakse hoos tugevduskangaga, mis jätab elastse pragusidsildava katte.
 • Vihmakindel peale 30minutit.
 • Ilmastikukindel (UV, IR). Hüdroisolatsiooni ei pea üle värvima aga erineva tooni saamiseks saab seda teha.
 • Leelisekindel. Sobib kokku mineraalsete materjalidega.
 • Vastupidav hüdrolüüsile. Sobib nullkaldega pinnale, sest ei reageeri veega ja talub seisvat vett.
 • Euroopa Tehniline Tunnustus (ETAG 005).
 • Katusekattena väline tuletundlikkus EN 13501-5: BRoof(t1), BRoof(t2), BRoof(t3), BRoof(t4).

Tagasi üles

Miks valida katuseprofid?

Meie eesmärk on alati anda nii asjaliku nõu kui ka pakkuda lahendust, mis päriselt vett peab. Kliki ja vaata, millele me rõhku paneme.

Mõtleme kaasa

Kuulame ära probleemi ja pakume välja individuaalse lahenduse antud olukorrale.

Kõrge tööeetika

Pingutame selle nimel, et meiega oleks meeldiv koostööd teha. Korrektne ja viisakas käitumine objektil ning enda järelt koristamine on meie jaoks sama elementaarne kui noa ja kahvliga söömine.

Näidislahendus

Põrsast kotis ei soovi keegi osta ega ka meie müüa. Võimaluse korral teeme näidislahenduse, et saaksid näha ja katsuda, milline on lõpptulemus.

Võta meiega ühendust või tule külla

Kui vajad nõu või abi meestelt, kes lihtsalt ei räägi vaid ka päriselt teevad, siis kirjuta või helista meile.  Võta meiega ühendust
  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS 

  Veebileht katuseprofid.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:


  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuulub emaili aadress ja pöördumise sisu. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 

  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 

  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 

  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   
  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Hillar Peets, asukohaga Harjumaa, Tallinn linn, Kadaka tee 42n, 12915Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 53976660 või e-posti aadressil info@katuseprofid.ee 

  Kolmandate osapoole kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt.