fbpx
20 aastat kogemust valdkonnas
500+ tehtud objekti
3000 ruutu paigaldatud vedelplasti
10 spetsialisti tööl

Katuseterrasside ehitus

Vedelplastlahendus katuseterrassi ehituseks

Katuseterrassi ehitus kujunes lõunamaades juba välja 2. aastatuhandel, kus see oli kõige tavalisem katuse tüüp. Katusele paigaldati vahedega laudis, mille kaudu sai vesi ära voolata. Peamiselt kasutati seda pesu kuivatamiseks. Tänapäeval kasutatakse pigem vabaaja veetmise kohana. Ärilistel eesmärkidel katusekohvikuna või kortermaja ja eramu juures vaadete ja päikese nautimiseks.

Põhjamaades ei ole katuseterrassi ehitus nii populaarne või levinud kui lõunamaades. See tuleneb meie kliima eripärast ja lisakulutustest, mis on vajalikud, et ilmastikumõjudele vastupidav ja pikaealine katus saada. Siiski võib öelda, et selline katus ei ole Eestis haruldane. Terrassi valiku tegemisel saame me julgelt appi tulla oma kogemuste ja Saksamaal väljatöötatud ja pikaajaliselt katsetatud lahendustega.

Triflex BIS on valik neile kes soovivad tavalise katuse asemel katusepinna igapäevaselt kasutatavaks ja käidavaks ning silmale nägusaks teha. Majale tehtud tavaline lamekatus on ehitatud selliselt, et see peaks sooja ning vett kinni ja mille pinnal saab aeg-ajalt hooldustöödeks liikuda. Eestis on siiamaani kasutatud hüdroisolatsioonina SBS katusekatet aga see materjal ei ole sobilik käidavaks pinnaks ilma täiendava katteta, sest on pehme ning kulub ära. Selleks, et katust saaks lisaks terrassina kasutada peab ehitama teistsuguse konstruktsiooni, mille komponentideks on tugev soojustusplaat koos kandva ja koormustjagava tsementplaadiga, mis kaetakse vettpidava vedelplast hüdroisolatsiooni ja dekoratiivkihiga. Nüüd saame omale kasutatava katuse, mis ei vaju läbi, kannatab terrassimööbli kasutamist ja on igapäevasel kasutamisel kulumiskindel. Kõik kihid on omavahel liimitavad ja külmasildade teke on välistatud.

Referentsid

Kasutuskohad:

 • Soojustatud katuseterrassid
 • Uued terrassid. Sobib hästi uue soojustatud katuseterrassi ehituseks. Soojustus jääb vedelplast hüdroisolatsiooni alla ja külm vesi ei jookse soojustusest läbi ning ei jahuta aluskonstruktsioone nagu see on pööratud katuste puhul
 • Vanad terrassid. Olemasolevate katuseterrasside renoveerimiseks on soovitav vanad konstruktsiooniosad eemaldada. Vedelplastiga kaetud ja soojustatud terrassi konstruktsioon on madala profiiliga ja sobi sinna, kus uksed ja aknad on tehtud madalaks

Süsteemi komponendid:

 1. Aurutõke
 2. Soojustusplaadi liim
 3. Soojustusplaat, näiteks EPS või PIR
 4. Plaadiliim
 5. Koormusttaluv tsementlaastplaat
 6. Vettpidavad ja dekoratiivsed kihid vastavalt Triflex BTS-P lahendusele

 

Triflex BIS tsementlaastplaadiga

Triflex BIS süsteemi omadused:

 • Hüdroisolatsioon paigaldatakse koos tugevduskangaga kogu pinnale, mis jätab elastse pragusidsildava kihi.
 • Mehaaniliselt tugev ja kulumiskindel. Vastupidav suurele mehaanilisele koormusele ja põrandal paiknevate laua- ja toolijalgade punktkoormustele ilma aluspinda lõhkumata.
 • Kiirkivinev. Ei pea pikalt ootama, et saaks tehtud pinna kasutusele võtta. Juba 1h peale tööde lõppu võib põrandal liikuda.
 • Vastupidav hüdrolüüsile. Sobib nullkaldega pinnale, sest ei reageeri veega ja talub seisvat vett.
 • Paigaldustemperatuur minimaalselt 0°C.
 • Vuugivaba, mis välistab veel võimaluse liitest läbi tungida.
 • Vihmakindel peale 30 minutit.
 • Ilmastikukindel (UV, IR).
 • Euroopa Tehniline Tunnustus (ETAG 005).
 • Materjali tuletundlikkus vastab EN 13501-1: Klass E.
 • BTS-P S1 versiooni tuletundlikkus EN 13501-1: Klass Cfl – s1.

Miks valida katuseprofid?

Meie eesmärk on alati anda nii asjaliku nõu kui ka pakkuda lahendust, mis päriselt vett peab. Kliki ja vaata, millele me rõhku paneme.

Mõtleme kaasa

Kuulame ära probleemi ja pakume välja individuaalse lahenduse antud olukorrale.

Kõrge tööeetika

Pingutame selle nimel, et meiega oleks meeldiv koostööd teha. Korrektne ja viisakas käitumine objektil ning enda järelt koristamine on meie jaoks sama elementaarne kui noa ja kahvliga söömine.

Näidislahendus

Põrsast kotis ei soovi keegi osta ega ka meie müüa. Võimaluse korral teeme näidislahenduse, et saaksid näha ja katsuda, milline on lõpptulemus.

Võta meiega ühendust või tule külla

Kui vajad nõu või abi meestelt, kes lihtsalt ei räägi vaid ka päriselt teevad, siis kirjuta või helista meile.  Võta meiega ühendust
  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS 

  Veebileht katuseprofid.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:


  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuulub emaili aadress ja pöördumise sisu. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 

  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 

  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 

  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   
  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Hillar Peets, asukohaga Harjumaa, Tallinn linn, Kadaka tee 42n, 12915Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 53976660 või e-posti aadressil info@katuseprofid.ee 

  Kolmandate osapoole kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt.