fbpx
20 aastat kogemust valdkonnas
500+ tehtud objekti
3000 ruutu paigaldatud vedelplasti
10 spetsialisti tööl

Murukatused

murukatuse läbilõige

Haljaskatused

Järjest rohkem on hakanud Euroopas populaarsust koguma haljaskatused, millistel on esteetiline, ökoloogiline ja praktiline väärtus. Selliseid katuseid on ilus silmale vaadata aga lisaks toovad need leevendust linna vihmaveesüsteemile, seovad õhus lenduvat tolmu ning summutavad müra.

Pruunid katused

Kui murukatust ei ole plaanis rajada või selle hooldamine ei mahu plaanidesse, siis võib mõelda pruuni katuse ehk pruunkatuse peale. Pruunide katuste ülesehitus on peaaegu sama, mis rohelisel katustel. Elu teeb lihtsamaks see erinevus, et kui rohelisele katusele peab sobilikud taimed ise istutama ning lisaks seda kõike aeg-ajalt hooldama, et taimed kasvaks, siis pruuni katuse pealmine kiht on lihtsalt ligikaudu 150mm mulda ning ülejäänud töö teeb loodus. Sinna hakkavad kasvama täpselt need taimed mille seemned on tuul või linnud sinna toonud. Kui ilm on kuiv, siis kuivab ära ning pind pruunistub.

Rohekatuse ülesehitus ja veepidavus

Mis iganes põhjusel keegi otsustab oma majale rohekatuse ehitada, tuleb paigaldada sellisele katusele veekindel ja vastupidav hüdroisolatsioon.

Soojustatud murukatuse ülesehitus konstruktsioonina on tehniliselt lahendatud pööratud katusena, mis tähendab seda, et hüdroisolatsioon paikneb soojustuse (XPS) all ning kõige peal muld ja taimestik koos drenaaži või niiskusthoidvate kihtidega. Siiski soovitame teha hüdroisolatsiooni soojustuse (PIR) peale, et vältida soojustuse vōimalikku märgumist ja külma vee liikumist läbi soojustusplaatide.

Vettpidava kattena kasutame Triflexi poolt väljatöötatud katuselahenduses olevat Triflex ProTect hüdroisolatsiooni või kombinatsiooni aluspõhjas olevast kvaliteetsest mitmekihilisest bituumenrullmatejalist ja liidetes olevast vedelplastist.

Sempergreen rohekatusesüsteemid

Hollandi ettevõte Sempergreen on asutatud 1996. aastal kus on ühendatud loodusearmastus ettevõtlikkusega. Süsteemid on põhjalikult testitud, et pakkuda uuenduslikke tooteid, mis muudavad linnaelu natukenegi rohelisemaks ja meeldivamaks nii meile endile kui ka tulevastele põlvedele.

 

Murukatus 0 25 kraadiga Sempergreen

Lamekatuse rohekatus 0-5°

 • Lamekatused on ideaalsed murukatused
 • Aeglustab vee äravoolu katuselt
 • Süsteem koosneb filterfliisiga drenaažist, aluspinnasest ja taimkattest
Murukatus Paikesepaneeliga Sedum Sempergreen

Päikesepaneeliga kukeharjadega rohekatus 0-5°

 • Päikesepaneelide ballastiga paigaldussüsteem lamekatusele
 • Paneelide all olev kukeharjadega katus tagab piisava ballastraskuse
 • Võib tõsta päikesepaneelide efektiivsust 6-10%
Murukatus 0 25 kraadiga Sempergreen

Lauge kaldega rohekatus 5-25°

 • Kiirem vee äravool kui lamekatusel
 • Paksem aluspinnas kui lamekatusel
Murukatus 25 40 kraadiga Sempergreen

Järsu kaldega rohekatus 25-45°

 • Ideaalne lahendus kaldkatustele
 • Taimakatte alumises ja ülemises servas on plastikust tugevdus
Murukatus Kergekaaluline Sempergreen

Kergekaaluline rohekatus 0-15°

 • Väiksem koormus lamekatuse tugikonstruktsioonile
 • Muudab lamekatuse peaaegu koheselt roheliseks katuseks
Murukatus Elurikas Sempergreen

Elurikas rohekatus 0-15°

 • Saad panustada elurikkuse säilimisse linnakeskkonnas
 • Annad oma osa mesilaste ja liblikate suremuse vastu võitlemiseks
 • Pakub putukatele ja lindudele toitu ning pesitsusruumi

Miks valida katuseprofid?

Meie eesmärk on alati anda nii asjaliku nõu kui ka pakkuda lahendust, mis päriselt vett peab. Kliki ja vaata, millele me rõhku paneme.

Mõtleme kaasa

Kuulame ära probleemi ja pakume välja individuaalse lahenduse antud olukorrale.

Kõrge tööeetika

Pingutame selle nimel, et meiega oleks meeldiv koostööd teha. Korrektne ja viisakas käitumine objektil ning enda järelt koristamine on meie jaoks sama elementaarne kui noa ja kahvliga söömine.

Näidislahendus

Põrsast kotis ei soovi keegi osta ega ka meie müüa. Võimaluse korral teeme näidislahenduse, et saaksid näha ja katsuda, milline on lõpptulemus.

Võta meiega ühendust või tule külla

Kui vajad nõu või abi meestelt, kes lihtsalt ei räägi vaid ka päriselt teevad, siis kirjuta või helista meile.  Võta meiega ühendust
  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS 

  Veebileht katuseprofid.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:


  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuulub emaili aadress ja pöördumise sisu. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 

  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 

  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 

  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   
  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Hillar Peets, asukohaga Harjumaa, Tallinn linn, Kadaka tee 42n, 12915Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 53976660 või e-posti aadressil info@katuseprofid.ee 

  Kolmandate osapoole kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt.