fbpx
20 aastat kogemust valdkonnas
500+ tehtud objekti
3000 ruutu paigaldatud vedelplasti
10 spetsialisti tööl

Rõdude remont ja renoveerimine

Rõdude remont

Rõdude remonti teeme tavaliselt seina ja põranda liitest, mille kaudu jookseb vesi alumise korruse tuppa. Probleemseks kohaks on ka piirdejalgade läbiviigud, mille küljest on hüdroisolatsioon lahti tulnud või ei ole seda kunagi seal olnudki. Täiendav info terrassi, lodža ja rõdu remontimisel kasutatava materjali kohta leiab “Liidete ja läbiviikude tihendamine” lehelt.

Kui aluskonstruktsioon on veel piisavalt tugev ja ei ole lagunenud, siis saab ilma suuremate eeltöödeta põrandale paigaldada spetsiaalse rõdude katmiseks mõeldud kulumis- ja veekindla vedelplasti.

Lahtitulnud põrandaplaadid saame asendada veekindla ja dekoratiivse vedelplastiga. Plaadid tulevad paari aastaga aluspinnalt pealt lahti. Paremaks valikuks on vedelplastsüsteemid, millistega saab põrandale enda maitse järgi kujundada plaatide ruudustikku või teisi disainielemente maha joonistada.

 • Terrassi, rõdu ja lodža remont
 • Ukse, akna ja põranda liite tihendamine
 • Rõdu piirdejalgade tihendamine
 • Põranda katmine spetsiaalse kulumis- ja veekindla vedelplastiga
 • Põrandaplaatide asendamine vedelplast disainiga
 • Pinnakatteks on suur valik liiva ja graniidi puisteid, killustikku ja erinevaid toone

Tagasi üles

Rõdude renoveerimine

Kui rõdu on veel taastamiskõlbulik ja uue rõdu ehitus ei ole mõistlik ettevõtmine, siis tehakse rõdude renoveerimine. Siin on  oluliseks ülesandeks  konstruktsiooni tugevuse hindamine ja õigete renoveerimislahenduste ning kasutatavate materjalide leidmine. Töid alustatakse tellingute paigaldusest ja rõdupiirete eemaldamisega. Betoonpiiretega tuleb olla ettevaatlik. sest need on rasked ning võivad olla tugevalt amortiseerunud ning allakukkumise lähedal.

Betoonplaadi parandamisel tuleb jälgida, et lahtine betoon saaks eemaldatud ning selle alt välja tulnud armatuur puhastatud lahtisest roostest ja kaetud korrosioonikaitsega, et vältida selle edaspidist roostetamist. Peale eelnevaid töid tuleb renoveeritav pind katta nakkemördiga, et paigaldatavad süsteemsed rõdu remontsegud jääksid aluspinnale kinni.

Pealmisteks vettpidavateks kihtideks paigaldame rõdu vedelplast hüdroisolatsiooni ja pinnakatted. Eelnevalt peavad tehtud olema aluspinna kalded.

 • Lodžade ja rõdude renoveerimine
 • Terrasside renoveerimine
 • Rõdupiirete demontaaž
 • Kandva betoonkonstruktsiooni renoveerimine
 • Parandame läbiroostetanud metallarmatuuri ning teeme korrosioonitõrje
 • Tilgaprofiili paigaldamine
 • Põranda katmine spetsiaalse kulumis- ja veekindla vedelplastiga
 • Rõdu seinte ja lagede remont ja värvimine

Referentsid

Tagasi üles

Rõdu ja terrassi aluspinna kalded

Enne hüdroisolatsiooni paigaldamist tuleb veenduda põranda kallete olemasolus ja kvaliteedis. Kalde suurus rõdul või terrassil võiks jääda vähemalt 1:100. Kuigi sellise kaldega on suurematel aladel loiguvaba pinda väga keeruline saavutada, siis tavalistel rõdudel on see siiski piisavaks kaldeks, sest siin peab ka arvesse võtma põranda libedust ja terrassimööbli paigaldust. Mida järsemaks kalle läheb, seda suurem on võimalus kõndimisel libastuda.

 • Põranda kallete ehitamine ja parandamine

Tagasi üles

Rõdu vedelplast hüdroisolatsioon ja pinnakatted

Hüdroisolatsiooni paigalduse juures peab erilist tähelepanu pöörama aluspinna eelnevale puhtusele ja seina ning põranda liite veetihedusele. Selline liide peab olema kindlasti veetihe kasutades elastseid hüdroisolatsioone. Ainult betoonipiimast ja mustusest puhastatud pinnale on võimalik 100% nakkuvusega hüdroisolatsiooni paigaldada, puhastamata pinnale hüdroisolatsioon pidama ei jää ja koorub kohe või aja jooksul osaliselt või täielikult maha. Rõdu võib katta elastse hüdroisolatsiooniga või mingi muu veekindla välitingimustesse mõeldud põrandakattega.

Vedelplast rõdulahendus sobib rõdu remontimiseks ning uue pinna katmiseks ja on tõestanud ennast pikajalise ja toimiva süsteemina, kus lisaks veekindlatele kihtidele saab paigaldada pealmise dekoratiivse kihi. Valikus on sile värvitud, dekoratiivpuistega ja mustriga pind. Libeduse vähendamiseks kasutame pealmises kihis liivapuistet. Traditsiooniliselt saab katta sellised põrandad ka terrassi laudisega või plaatida.

Täiendav infot vedelplast pinnakatete kohta leiab “Rõdu, terrass ja lodža veekindlaks” lehelt

 • Puhastame betoonpinnad enne hüdroisolatsiooni paigaldust mustusest. Kasutame liivapritsi või lihvimismeetodit
 • Seina ja rõdu põranda liite veekindlaks tegemine elastse hüdroisolatsiooniga
 • Põranda veekindlaks tegemine hüdroisolatsiooniga. Kasutatavad materjalid vastavad rõdu põranda kattematerjalile kehtestatud tuleohutusnõuetele
 • Pinnakatteks on suur valik liiva ja graniidi puisteid, killustikku ja erinevaid toone

Tagasi üles

Rõdu ehitus

Rõdude olukord kortermajas võib olla erinev. Mõnel juhul piisab pisematest rõdude remonttöödest aga võib olla ka vajalik uue betoonplaadi valamine. Kui konstruktsioon on olulise määral kahjustunud, siis on vajalik ja majanduslikult mõistlik ette võtta uue rõdu ehitus, mitte rõdude remont. Siin on võimalikeks lahendusteks uued betoon- ja metallkonstruktsioonid, mis on kinnitatud konsoolselt seina külge või lisaks välisnurkadest postidele toetatud.

Tagasi üles

Ehitusekspertiis ja renoveerimisprojekti koostamine

Kui on otsustatud, et rõdude renoveerimine või rõdu ehitus on vajalik, siis enne töödega alustamist või konkreetsete hinnapakkumise koostamist peab korteriühistu tellima pädevalt ettevõttelt hoone välispiirete ekspertiisi. Ekspertiis teeb kindlaks hoone hetke seisukorra ja parandamiseks vajalikud tööd, mille alusel saab koostada hinnapakkumise. Lisainfot leiab artiklist ekspertiisi vajalikkusest.

Tagasi üles

Rõdude probleemid

Kortermajade rõdudel on tavaliselt probleemiks betoonpaneeli, piirete ja kinnituselementide lagunemine ning rõdu põranda ja seina liite veekindluse puudumine, kasutatud materjalide või konstruktsioonide eluea lõppemine.

Põhjuseid on erinevaid, miks mõned konstruktsioonid on heas või mõned kohutavas olukorras: varieeruv tööde ja kasutatud materjalide kvaliteet, ilmastiku mõju erinevatel rõdudel võib olla erinev, renoveerimise välba ületamine, omaloominguline rõdude kinniehitamine ja ventilatsiooni puudumine. Rõdu on lahtine konstruktsioon, millele juurde peab olema tagatud välisõhu vaba juurdepääs.

Tagasi üles

Rõdupiirded

Vanemate kortermajade rõdupiirded on enamasti betoonplaadid, mis on kinnitatud keevitusega kandva betoonkonstruktsiooni külge või paigaldatud teraskonstruktsioonile. Kinnituste olukorra teeb kindlaks ekspertiis aga siiski oleks soovitav vanad, rasked ning küsitava tugevusega piirded välja vahetada uute kergemate konstruktsioonide vastu. Tänapäevasteks moodsaks lahendusteks oleks näiteks alumiiniumkonstruktsioon, mille raam moodustab ühtse terviku alates esimesest korrusest kuni viimase korruseni välja.

Eesti kliima on tuuline ning üsna jahe, et rõdu leiaks mõistlikku kasutus aastaringselt. Alumiiniumkonstruktsioonile on võimalik paigaldada klaase, mis on avatavad ja teevad rõdul istumise mõnusamaks ja kasutusperioodi pikemaks ning aitavad kütteperioodil hoone soojapidavusele kaasa.

 • Rõdupiirete demontaaž
 • Rõdupiirete korrosioonitõrje ja värvimine
 • Uute piirete paigaldusel teeme koostööd ettevõttega RÕDUKLAASID OÜ

Tagasi üles

Rõdu hooldus

Vedelplastsüsteemid on ülesehitatud võimalikult hooldusvabaks. Hea majapidamise huvides on siiski soovitatav tehtuid pindu kontrollida vähemalt kaks korda aastas, ideaaljuhul kevadel ja sügisel. Rõdu piisav hooldamine aitab ära hoida suuremaid kahjud ja rõdu remont või renoveerimine edasi lükata. Kontrollige visuaalselt kõiki detaile, et tuvastada võimalikke lahtitulnud kohti kuhu vesi vahele saab minna. Veenduge, et kõik lehtrid, äravooluavad, vihmaveerennid ja torud oleksid puhtad ning ei oleks ummistunud

 • Kokkuleppel teeme regulaarselt teostatud tööde kontrolli ja rõdu ning terrassi hooldust

Tagasi üles

Garantii

Rõdude remontöödele me üldiselt garantiid anda ei saa või on 2 aastat, oleneb objektist. Vea tuvastamine võib osutuda keeruliseks protsessiks ning toimuda katse eksitus meetodil ja pika aja vältel, mis eeldab erinevatel aladel ja kohtades remonttööde tegemist. Sellise metoodikaga ei pruugi mõned tehtud remonttööd tulemust anda aga on vea tuvastamisel vajalik tegevus.

 • Teostatud rõdu remontööde garantii võimalikkus ja pikkus oleneb objektist.
 • Kui rõdude remonttööd sisaldavad kogu pinna uut hüdroisolatsiooni koos liidete veekindlaks tegemisega, siis saame anda 5 aastase garantii
 • Teostatud renoveerimistöödele on garantii 5 aastat
 • Uue rõdu ehitusele on tööde garantii 10 aastat

Tagasi üles

Miks valida katuseprofid?

Meie eesmärk on alati anda nii asjaliku nõu kui ka pakkuda lahendust, mis päriselt vett peab. Kliki ja vaata, millele me rõhku paneme.

Mõtleme kaasa

Kuulame ära probleemi ja pakume välja individuaalse lahenduse antud olukorrale.

Kõrge tööeetika

Pingutame selle nimel, et meiega oleks meeldiv koostööd teha. Korrektne ja viisakas käitumine objektil ning enda järelt koristamine on meie jaoks sama elementaarne kui noa ja kahvliga söömine.

Näidislahendus

Põrsast kotis ei soovi keegi osta ega ka meie müüa. Võimaluse korral teeme näidislahenduse, et saaksid näha ja katsuda, milline on lõpptulemus.

Võta meiega ühendust või tule külla

Kui vajad nõu või abi meestelt, kes lihtsalt ei räägi vaid ka päriselt teevad, siis kirjuta või helista meile.  Võta meiega ühendust
  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS 

  Veebileht katuseprofid.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:


  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuulub emaili aadress ja pöördumise sisu. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 

  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 

  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 

  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   
  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Hillar Peets, asukohaga Harjumaa, Tallinn linn, Kadaka tee 42n, 12915Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 53976660 või e-posti aadressil info@katuseprofid.ee 

  Kolmandate osapoole kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt.